Nakon vodopada Blihe, uređenje prilaza Dabarskoj pećini19.10.2020.

Očekuje se da svi radovi budu okončani do kraja ove godine.

Općina Sanski Most nastavlja s realizacijom projekata unaprijeđenja turističke infrastrukture, a poslije lokaliteta vodopada Blihe, na red je došlo i uređenje prilaza Dabarskoj pećini i izvoru istoimene rijeke.

Ugovor o izvođenju radova danas je općinski načelnik, Faris Hasanbegović, potpisao s preduzećem „Ganić“ i očekuje se skori početak posla. Planirano je uređenje staza i prilaza koji vode do pećine i izvora, a ukupna vrijednost projekta, za koji su osigurana sredstva od strane Ministarstva turizma, ekologije i sporta Federacije BiH, iznosi 40 hiljada maraka.

Očekuje se da svi radovi budu okončani do kraja ove godine, a njihovom realizacijom ove prirodne ljepote Sanskog Mosta biće pristupačne u budućem periodu.

Dabarska pećina je proglašena spomenikom prirode i uvrštena na listu prirodnih spomenika pod posebnom zaštitom države. Radi se o impozantnoj pećini koja svojom veličinom posjetioce ostavlja bez daha, u čijoj se unutrašnjosti nalazi jezero.

U neposrednoj blizini izvire i rijeka Dabar, a cijeli ovaj lokalitet je od davnina omiljena destinacija za sve ljubitelje prirode i posjetioce grada na devet rijeka.

Faris Hasanbegović

Sanski Most

Asfaltiranje ulice Mraovac

Novo igrališta