Nenad Okanović i Bojan Ivković sa Romanije odnijeli pozitivne utiske17.10.2020.

Završeno snimanje emisije "Moje selo veselo"

Ovih dana na području opštine Sokolac, boravili su svestrani umjetnici, poznati glumački i voditeljski tandem Nenad Okanović i Bojan Ivković. Povod je bio snimak emisije „Moje selo veselo“ koja se emituje na RTS-u, a posjetili su i snimili priče na Ravnoj Romaniji, u Sokolovićima i Đavarinama. Voditelji emisije ističu da je njihov cilj da promovišu sela širom Republike Srpske, da publici predstave turističke potencijale, prirodne ljepote i kulturno - istorijsko naslijeđe.

Jedan od voditelja, Nenad Okanović rekao je da je romanijski kraj specifičan po tome što su ljudi veoma topli i gostoljubivi, a prirodne ljepote se ne mogu riječima opisati.

- "Za vrijeme snimanja, nije bilo kuće u kojoj nismo osjetili toplinu doma, domaćini su se trudili da nas ugoste i čak mislim da bi za njih bila uvreda ako ne bi prihvatili gostoprimstvo. Zelene površine su prelijepe, gdje god pogledamo, przor je odmor za oči i to je jedan od razloga zašto smo Boki i ja odabrali baš ovaj dio RS da predstavimo široj javnost" - rekao je Okanović.

Da je veoma bitno poznavati prostor u kome se snima emisija, rekao je voditelj Bojan Ivković, dodajući da su njih dvojica već prolazili kroz Sokolac kao „putnici .- namjernici“.

- "Ta ljepota, koju smo negdje pohranili u podsvijesti, nas je inspirisala da drugi dio serijala emisije „Moje selo veselo“ posvetimo romanijskim selima. Ljudi su širokog srca i gorštaci. Cijela ekipa, ne samo Oki i Ja, smo puni pozitivne energije i realizacijom ovog projekta nastojimo da pokažemo ono istinsko najbolje iz naših sela. Vraćamo se ovdje prvom prilikom" - dodao je Ivković.

Voditelji su saglasni u jednom, oduševljeni su narodom romanijskog kraja, kulturom, običajima, ali i kuhinjom. Za kratko vrijeme boravka ovdje, stečena su prijateljstva koja će se u godinama koje dolaze njegovati i nadograđivati.

Milovan Bjelica

Sokolac

Turistička organizacija opštine Bileća ugostila grupu novinara iz BIH

Općina Centar finansira dodatne troškove produženog boravka u osnovnim školama