Organizovan prijem za 26 pripravnika09.10.2020.

Načelnik Bratunca Nedeljko Mlađenović priredio prijem za pripravnike

Načelnik Bratunca Nedeljko Mlađenović priredio je prijem za pripravnike koji će u sljedećih 12 mjeseci odraditi praksu u lokalnoj upravi, javnim institucijama i preduzećima. Uz predstavnika Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske Slavišu Mrkaju, prijemu je prisustvovalo 26 visokoobrazovanih djelatnika, koji će potpisati ugovore sa poslodavcima.

Mlađenović je rekao novinarima da općina Bratunac već nekoliko godina provodi ovaj projekat, zahvaljujući dobroj saradnji sa Zavodom za zapošljavanje RS.
"U Bratuncu je u posljednje tri godine više od 100 mladih ljudi s visokim obrazovanjem odradilo praksu, što je velika podrška Zavoda. U tom programu poslodavac, odnosno općina osigurava 35% sredstava, a Zavod za zapošljavanje Republike Srpske 65%", objasnio je Mlađenović.

Polaznike je upoznao sa trenutnom situacijom kada su u pitanju mogućnosti zapošljavanja mladih obrazovanih ljudi na području Bratunca. Mlađenović je istaknuo da mladi imaju perspektivu i da postoje stvarni uvjeti za otvaranje novih radnih mjesta na području ove općine.

"Posebno je zadovoljstvo što općina Bratunac svake godine izdvaja sredstva za dodjelu oko 200 studentskih stipendija. Imamo vrlo uspješne studente, a velik broj njih je zaposlen i ostaje u našoj općini", naglasio je Mlađenović.

Izjavio je da će 17 pripravnika biti zaposleno u općinskoj upravi, a devet u lokalnim javnim poduzećima i institucijama.

Srđan Rankić

Bratunac

Sjećanje na Seada Gološa

Načelnik Ejubović u posjeti Udruženju za traženje zarobljenih i nestalih iz Hadžića