Mostarska liska25.09.2020.

U petak počinje 17. Međunarodni festival komedije „Mostarska liska“

U Narodnom pozorištu u Mostaru danas je održana konferencija za medije povodom održavanja 17. Međunarodnog festivala komedije „Mostarska liska“. Festival će biti održan od 25. do 30. septembra tekuće godine, a program festivala čini 6 sjajnih pozorišnih komada komediografskog žanra domaće bh produkcije. Govoreći o organizaciji festivala, direktor Mujkanović je podsjetio na brojne izazove za same organizatore ističući složenost čitavog procesa ali i odlučnost da se ne prekida kontinuitet festivala, pa je i samo održavanje u datim okolnostima veliki uspjeh.

U programu 17. Međunarodnog festivala komedije publika ima priliku gledati:

1. "Fistik ili san o suncu, mjesecu i drugim sitnicama" Almira Imširevića, režija Admir Glamočak, produkcija NP Sarajevo
  2. "Istina" Florijana Zelera, režija Željko Stjepanović, produkcija GP Jazavac Banja Luka
  3. "Identitluk" prema motivima djela Amina Maaloufa, režija Tanja Miletić Oručević, koprodukcija NP Mostar, HNK Mostar i SIU Mostar
  4. "Putovanje" Vahida Klopića, režija Midhat Kušljugić, produkcija NP Tuzla
  5. "Sjećaš li se Doli Bel" Abdulaha Sidrana, režija Kokan Mladenović, produkcija Kamerni teatar 55 Sarajevo
  6. "Čorba od kanarinca" Miloša Radovića, režija Riad Ljutović, produkcija JU Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo

Sve predstave festivala se igraju u 20 sati na Velikoj sceni NPM-a, uz poštivanje svih mjera i naredbi Krizog štaba FBiH koje su na snazi.

ULAZNICE

Ulaznice za Festival po cijeni od 10 KM su u prodaji na blagajni NPM-a svakim radnim danom od 9 - 14 sati. Rezervacije: na broj 036/550-128, mail: marketing@npm.ba, porukom u inbox na Facebook ili Instagram stranici Narodnog pozorišta Mostar.

Ljubo Bešlić

Mostar

Općina Centar brine o mališanima

U Tuzli postavljena izložba plakata „Tolerancija“, autora Mirka Ilića