U Sapni otvoren proizvodni pogon Number 109.10.2020.

U prvoj fazi posao je dobilo 25 uposlenika

U Sapni zvanično otvoren proizvodni pogon renomiranog BH proizvođača sportske opreme Number 1.
Ovo je prvi značajniji proizvodni pogon na prostorima ove općine od kada je počelo stanovništvo da naseljava ove prostore. U prvoj fazi posao je dobilo 25 uposlenika koji su prethodni mjesec dana obavili neophodnu obuku a proizvodi iz ovog pogona već su se našli na bosansko-hercegovačkom ali i europskom tržištu. U narednoj fazi slijedi obuka novih 25 uposlenika a kratkoročni plan je da ovo preduzeće na prostoru općine Sapna zaposli najmanje 150 radnika.
Svečanosti otvaranja ovog pogona, pored vlasnika Nihada Selimovića, prisustvovali su načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović, predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna Fedahija Ahmetović, poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona Senad Alić te rodbina i saradnici ovog poznatog i veoma uspješnog biznismena.

Zudin Mahmutović

Sapna

Veliko priznanje za načelnika Hadžibajrića i Općinu Stari Grad

U Općini Centar održan sastanak na temu prestanka mandata izabranim zvaničnicima na lokalnom nivou