Izgradnja zgrade i pristupnog puta OŠ 'Mula Mustafa06.10.2020.

Grad Visoko podržao izgradnju zgrade i pristupnog puta OŠ 'Mula Mustafa Bašeskija' Donje Moštre sa oko 200.000 KM

Gradonačelnica Visokog Amra Babić i predsjedavajući Gradskog vijeća Visoko Bajro Fejzić, uputili su čestitku povodom 5. oktobra - Svjetskog dana učitelja, u kojoj stoji:

Svim nastavnicama i nastavnicima, učiteljicama i učiteljima, profesoricama i profesorima, kao i svom nastavnom osoblju, upućujemo najiskrenije čestitke povodom 5. oktobra - Svjetskog dana učitelja.

Posebne čestitke upućujemo nastavnom osoblju, učenicima i menadžmentu Osnovne škole 'Mula Mustafa Bašeskija' Donje Moštre, koji će danas započeti s radom u novoizgrađenom dijelu škole.

Izgradnja ovog objekta u sastavu OŠ 'Mula Mustafa Bašeskija' Donje Moštre započela je još 2008. godine, a školu trenutno pohađa 1.129 đaka u 52 odjeljenja u centralnoj i četiri područne škole - Poriječani, Radovlje, Orašac i Zimča. U novoizgrađenu zgradu bit će premješteno oko 350 đaka.

Sretni smo što je Grad Visoko (Ranije Općina Visoko) imao priliku da iz Budžeta podrži izgradnju zgrade škole i pristupnog puta ka istoj sa oko 200.000 KM, iako je obrazovanje ustavna nadležnost kantona.

Našim učenicima želimo puno uspjeha, znanja i dobrih ocjena u novim prostorijama!

Gradonačelnica Grada Visoko
Amra Babić

Predsjedavajući Gradskog vijeća
Bajro Fejzić