Općina Centar stipendira 550 srednjoškolaca i studenata sa svog područja14.04.2021.

Općina Centar stipendira 550 srednjoškolaca i studenata sa svog područja

Općina Centar će za školsku 2020./2021. godinu stipendirati 550stipendista od čega su 303 srednjoškolca i 247 studenata sa ovog područja. U ovogodišnjem općinskom budžetu za ovu namjenu je obezbijeđen iznos od 493.800 KM.  Od navedenog ukupnog broja stipendista 136 srednjoškolaca sa prosjekom ocjena 5.0 će dobijati po 90 KM mjesečno, dok će 167 srednjoškolaca sa prosjekom ocjena 4.0 i više dobijati po 70 KM mjesečno stipendije.

Također među studentima dobitnicima stipendije se nalaze dvije kategorije, od čega je 75 studenata sa prosjekom ocjena od 9.5 i više i njima će biti isplaćivano po 110 KM mjesečno, dok će za 172 studenta sa najmanjim prosjekom ocjena 8.0 biti isplaćivano po 100 KM mjesečno.  Stipendije koje dodjeljuje Općina Centar obuhvata period od deset mjeseci školske godine od septembra 2020. godine do juna 2021. godine.  Javni poziv za dodjelu stipendije „Prof. dr. Husein Kulenović“ je bio objavljen 26. oktobra 2020. godine u dnevnim listovima i na web stranici Općine Centar, dok je preliminarna lista dobitnika stipendije bila objavljena  11. marta 2021. godine na općinskoj web stranici.

Zbog Zakona o zaštiti ličnih podataka BiH lista dobitnika općinske stipendije će biti postavljena samo na oglasnoj ploči u Općini Centar (Mis Irbina 1), dok sve potrebne informacije zainteresovani mogu dobiti putem sljedećih mail adresa: elma.sultanic@centar.ba; samira.dzihanic@centar.ba ili putem kontakt telefona: 033/562-473.  Termini za potpisivanje ugovora sa dobitnicima općinske stipendije će biti oglašeni na web stranici Općine Centar: www.centar.ba, te putem društvenih mreža. Prilikom potpisivanja ugovora biće poštovane epidemiološke mjere. Ukoliko neko od stipendista propusti prvi termin za potpisivanje ugovora, o novom terminu biće obaviješten putem telefona od nadležne općinske službe.

Srđan Mandić

Centar

Općina obezbijedila zaštitne maske, sredstva za dezinfekciju i toplomjere za osnovne škole i vrtiće

Grad i javne ustanove Apoteke Zdravlje i Dom zdravlja osigurali 500 COVID-19 Antigen testova