Radovi na kanalizacionoj mreži02.10.2020.

MZ Miričina: Rješavanje kanalizacione mreže za naselje Barakovići

Uprkos krizi i znatno smanjenom Budžetu, projekti planirani za realizaciju u ovoj godini idu svojim tokom.

Završeni su radovi na projektu izgradnje kanalizacione mreže u MZ Miričina, naselje Barakovići.

Projekat se radi u dva pravca, a finansira se sredstvima Budžeta Grada Gračanica ukupne vrijednosti od  oko 11.000 KM.

Izvođač radova je firma Gramat.

U prvoj etapi projekta riješit će se odvodnja fekalija za 5 stambenih i jedan poslovni objekat, a u drugoj etapi za 7 stambenih i jedan poslovni.

Projekat je od izuzetne važnosti za mještane mjesne zajednice Miričina zbog položaja objekata obuhvaćenih projektom, koji se nalaze iznad magistralnog puta i koji su  fekalijama ugrožavali više od 30 objekata.

Mještani Miričine su uputili veliku zahvalnost Gradonačelniku Nusretu Heliću na podršci i prepoznavanju važnosti ovog projekta.

Nusret Helić

Gračanica

„Za zeleniju i održiviju budućnost“

Privrednicima u Starom Gradu umanjene zakupnine u narednih šest mjeseci