Prvi slučaj reinfekcije COVID 1902.10.2020.

U Distriktu registrovan prvi slučaj reinfekcije korona virusom

23.9.2020. Šef Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge Vlade Brčko distrikta BiH Akif Pezerović na današnjoj konferenciji za medije kazao je da je na području Distrikta registrovan prvi slučaj reinfekcije korona virusom.

Ovo je prvi zabilježen slučaj gdje je lice koje je već bilo pozitivno na COVID-19 izliječeno i ponovo zaraženo. Radi se o osobi muškog spola 1958. godište i lice je sada hospitalizirano na Odjelu za COVID-19 u brčanskoj bolnici“, kazao je Pezerović.

Anđa Nikolić, šefica Pododjeljenja za zdravstvo, naglasila je da je pacijent iz brčanske bolnice otpušten s negativnim nalazom na korona virus.

Osoba je prvi put registrovana pozitivna na korona virus 27. 8., zatim liječena u Bolnici u Brčkom. Nakon 14 dana retestirana je i nalaz je pokazao da je negativan i s dobrom kliničkom slikom otpuštena je kući, da bi se 22. 9. ista osoba ponovo javila sa simptomima u COVID ambulantu, testirana i rezultat pokazuje da je ponovo pozitivna na COVID-19, kazala je Nikolić.

Prema njezinim riječima pacijent trenutno ima pleuropneumoniju i radi se o nešto težoj slici.

Siniša Milić

Brčko

Grad Sarajevo osigurao nesmetan saobraćaj: U funkciji druga cijev tunela Ciglane

Epideemiološka situacija u Brezi