Uređena još jedna putna komunikacija02.10.2020.

U okviru uređenja i asfaltiranja putne komunikacije u opštini Banovići, završeno je uređenje još jedne dionice u mjesnoj zajednici Banovići Selo. Radi se o dionici Sjever u naselju Selo II u okviru koje su urađena i asfaltirana dva kraka ukupne dužine 720 metara.

Ukupna finansijska vrijednost asfaltiranja je 150 hiljada KM a izvođač radova je “Rial Šped” d.o.o. iz Doboj Istoka.

“Ovo je sedma dionica koja se implementira na području opštine Banovići nakon koje imamo u planu uraditi još deset dionica”,-kazao je načelnik Midhat Husić prilikom obilaska radova.

U narednim danima očekuje se početak radova na uređenju putnih komunikacija u mjesnoj zajednici Pribitkovići, dionica Dostovići i u mjesnoj zajednici Podgorje, dionica Mušići I.

Pore uređenja putne infrastrukture, lokalna zajednica paralelno implementira i druge kapitalne projekte te je u toku izvođenje radova na dogradnji i rekonstrukciji vodovodne mreže i priključaka u ulicama Radnička, Radinskih rudara i Breštica.

Bego Gutić

Banovići

Načelnik Efendić sa povjerenicima stambenih zgrada obišao sanirane krovove na Alipašinom Polju

Nastavljeno utopljavanje stambenih objekata i izgradnja novih igrališta