Na još tri lokacije postavljene solarne klupe sa naslonom02.04.2021.

Na još tri lokacije postavljene solarne klupe sa naslonom

Grad Zenica od juče je bogatiji za još šest solarnih klupa postavljenih na tri lokacije. Riječ je o nastavku projekta čiji je cilj pratiti razvoj tehnologija i održivih rješenja kojima se podiže kvaliteta života građana, prateći moderne svjetske trendove.

Inače, riječ je o projektu u okviru kojeg je postavljeno deset solarnih klupa, dvije vrste modela, ukupne vrijednosti 32.760 KM.

Ranije lokacije na kojima su postavljene solarne klupe bez naslona su Trg žrtava fašizma (plato ispred samoposluge „Bingo“ u naselju Crkvice), Ćire Truhelke kod dječijeg igrališta i ulica Aleja šehida (dvije kod sportskih terena).

Po dvije solarne klupe sa naslonom postavljene su na platou zgrade poznate kao „Uglovnica“, na Trgu BiH kod „Bosanskog narodnog pozorišta“, a dvije na autobuskom stajalištu kod stare zgrade Gradske uprave Zenica.

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović poručio je, kako se na ovaj način pokazuje maksimalna opredijeljenost modernizacije grada.

"Zenica je dugo bila zapostavljen grad u kojem su projekti poput ovog bili misaona imenica. Kao četvrti grad u BiH, Zenica zaslužuje da se i u periodu koji je pred nama razvija i unapređuje. U narednom periodu ćemo, također, nastaviti s projektima sličnog tipa. Inovativnim tehnologijama nastojimo poboljšati život svojih građana i unaprijediti estetski izgled grada", kaže gradonačelnik Kasumović.

Fuad Kasumović

Zenica

Završeno asfaltiranje puta u selu Jastrebac i sanacija dijela ulice Ibrakovića put

Počela druga faza radova na regulaciji dijela Ciganskog potoka

Grad Sarajevo nastavlja finansijski pomagati dobrovoljna vatrogasna društva

Saradnje u oblasti komunalnih djelatnosti

Vijećnici položili svečanu zakletvu, Sejad Đozo izabran za predsjedavajućeg

Otvorena izložba fotografija "Žive smo" u Vijećnici

Mladi eko-pjesnici podižu glas za vraćanje prirode u njihove živote!

Izdvajanja za sport u 2019.g.

Donacije

Objavljena lista: 391 kompanija dobila subvenciju

Pogledajte TV prilog sa potpisivanja Ugovora o finansijskoj pomoći Udruženju penzionera Stari Grad

Stabilnije vremenske prilike pogoduju zamjeni instalacija iz tri pravca