U Ulici Danijela Ozme umjesto parkinga uređuje se prostor za pješake i odmor01.12.2020.

Razlog za ove aktivnosti je sve veći problem parkiranih vozila na mjestima predviđenim za pješake, ali i obezbjeđivanje većeg broja prostora za odmor i rekreaciju. Da podsjetimo, u proteklom periodu od parkiranih vozila su oslobođeni prostori ispred Pozorišta mladih gdje je izgrađen i uređen Trg Jurislav Korenić, prostor u Ulici Koševo gdje je umjesto parkinga izgrađen Park Svjetlosti, prostor na spoju ulica Hiseta-Valtera Perića i Hamze Hume, prostor na spoju ulica Maršala Tita-Alipašina-Kranjčevićeva...

Posljednji projekat u okviru kampanje vraćanja javnih površina pješacima realizuje se u Ulici Danijela Ozme. Na ovom lokalitetu, u saradnji sa društveno odgovornim kompanijama, Općina Centar je na osnovu rješenja Ministarstva saobraćaja KS započela projekat uređenja manje površine na kojoj će se, umjesto parkiranih vozila, ubuduće nalaziti klupe i parkovski mobilijar.

Bitno je napomenuti da je Općina Centar sve navedene projekte započela na osnovu zahtjeva građana koji su tražili da se u centralnoj gradskoj općini obezbijedi veći broj zelenih i javnih površina za naše sugrađane, a posebno najmlađu populaciju.

Srđan Mandić

Centar

Izgradnja vodovodne i separatne kanalizacione mreže u Naselju heroja Sokolje

Proširenje ulične rasvjete