U toku dezinfekcija zajedničkih prostorija stambenih zgrada31.10.2020.

Dezinfekcija stambenih zgrada odvija se bez poteškoća i u saradnji sa građanima Zenice.

Zbog pogoršane epidemiološke situacije nastale usljed širenja zaraze korona virusom Služba civilne zaštite Grada Zenica provodi aktivnosti dezinfekcije zajedničkih prostorija stubišta i haustora stambenih zgrada na području grada Zenice.

Dezinfekcija je počela prošle sedmice, a do sada je izvršena dezinfekcija stambenih zgrada na sljedećim lokacijama: Centar, Meokušnice, Odmut, Londža, Blatuša, Brist i Staro Radakovo.

Radi se o trećoj fazi dezinfekcije zajedničkih prostorija stubišta i haustora stambenih zgrada na području grada Zenice od proglašenja pandemije korona virusa.

Jučer su pripadnici Samostalne službe za zaštitu i spašavanje Grada Zenica vršili dezinfekciju u naseljima Novo Radakovo, Klopče i Lukovo Polje.

Naredne sedmice planirana je dezinfekcija zgrada u naseljima Carina, Pišće, Nova Zenica i Crkvice.

U ponedjeljak, 9. novembra ove godine obavit će se dezinfekcija i u naseljima Sejmen i Jalija.

Fuad Kasumović

Zenica

Epideemiološka situacija u Brezi

Građani se Inspektoratu Općine Centar mogu obratiti i putem Vibera