Asfaltiranje ulice Mraovac05.11.2020.

U okviru sanacije ulice Mraovac na Vratniku, u dužini od 175 metara, počeli su radovi na asfaltiranju. Dio ulice je asfaltiran, a ostatak radova odvijat će se u skladu sa vremenskim prilikama.

Prema informacijama Službe za investicije i komunalne poslove, projekat predviđa sanaciju cijele ulice i to na osnovu ovogodišnjeg programa rada i sporazuma o ljetnom održavanju cesta između Općine Stari Grad i kompanije Oxa iz Sarajeva. „ Asfaltiranje je počelo s donje strane ulice od broja 2 i spoja sa ulicom Bijela džamija. Radovi su se izvodili planiranom dinamikom bez obzira na nepristupačnost terena jer se radi o veoma uskoj ulici“. pojasnili su.

Inače, ulica Mraovac uvrštena je u program sanacije zbog brojnih oštećenja, ali i na osnovu zahtjeva građana koje su podnosili prošle godine. Sanacija se radi na dionici od spoja sa ulicom Bijela džamija do spoja sa ulicom Džanin sokak.

Vrijednost ugovorenih radova je oko 31.000 KM, a rok za izvodjenje radova je 30 dana.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Epideemiološka situacija u Brezi

Mališani Kromolja dobili novo igralište