Asfaltiranje dijela ulice Bakije sokak04.11.2020.

Počelo je asfaltiranje dijela ulice Bakije sokak. Riječ je o posljednjoj ulici iz zajedničkog projekta Općine Stari Grad i Direkcije za puteve Kantona Sarajevo.

U Službi za investicije i komunalne poslove Općine Stari Grad potvrđuju da će se asfaltirati oko 90 metara ceste: „Radi se na dionici od skretanja za ulicu Sumbul česma do raskrsnice sa ulicom Bakije čikma i riječ je o najzahtjevnijoj dionici ulice“, pojašnjavaju u Službi. Prethodno je na ovoj dionici izvršena zamjena oko 40 metara kanalizacionih instalacija. Ukoliko dozvole vremenski uslovi, nastavit će se pripremni, a potom i radovi asfaltiranja ove izrazito duge ulice u nekoliko dionica.

Prema najavama iz Službe za investicije i komunalne poslove, do kraja sedmice trebalo bi biti završeno i  asfaltiranje donjeg dijela ulice Bakije sokak sve do spoja sa ulicom Mustafe Dovadžije.

Sanacijom ulice Bakije sokak na Sumbuluši bit će završen zajednički projekat Općine Stari Grad i Direkcije za ceste Kantona Sarajevo vrijedan 1,4 miliona KM, a značio je sanaciju 12 ulica u Starom Gradu. Za ovu investiciju koja je prethodno uključivala ulice Rogina, Vinograd, Bijela česma i sada Bakije sokak izdvojit će se oko 444.000 konvertibilnih maraka. Radove izvodi konzorcij 'ADO - TRANS' iz Visokog i 'DEMUS' iz Sarajeva.

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Kanalizaciona mreža u ulici 27.juli

Grad Zenica daje u zakup 24 poslovna prostora