Počinje sanacija ulice Hadžiabdinica na Širokači04.11.2020.

Danas su počeli radovi na sanaciji ulice Hadžiabdinica, na Širokači.

Danas su počeli radovi na sanaciji ulice Hadžiabdinica, na Širokači.

Riječ je o jednosmjernoj ulici koja povezuje stari dio grada sa kompletnim naseljem Širokača, ali i popularnim izletištima Zlatište i Trebević. Iz Mjesne zajednice Širokača, kazali su nam da se radi o vrlo frekventnoj ulici, te da je to omiljena 'kratica' velikog broja Sarajlija, ali i turista za odlazak na izletište Trebević.

Ulica je u dosta lošem stanju i njena sanacija je bila jedan od prioriteta u programu rada općinskog načelnika i općinske administracije.

„U ulici je više od 20 domaćinstava i građani koji tu žive su veoma zadovoljni što se udovoljilo njihovom zahtjevu za sanaciju ulice“, ističu su iz Mjesne zajednice Širokača. Mole se građani za strpljenje jer će ulica tokom radova biti zatvorena kako bi se radovi neometano izvodili i poštovala planirana dinamika, a vozači se upućuju na alternativne putne pravce.

Planirana je sanacija kompletne ulice u dužini od oko 200 metara. U sklopu sanacije planirano je uklanjanje oštećenog asfalta i kolovozne konstrukcije, te postavljanje novog tamponskog sloja i ugradnja najkvalitetnijeg asfalta. Bit će urađena i zamjena poklopaca, slivnika, rešetki, te nivelacija postojećih šahtova. Vrijednost investicije je oko 59.000 KM.

Radnici građevinske firme 'OXA' iz Sarajeva, koja je angažovana za izvođenje ovih radova, danas su počeli uklanjanje stare asfaltne površine sa trotoara.c

Ibrahim Hadžibajrić

Stari Grad

Počelo uređenje Aleje ambasadora nakon njene devastacije prije dva mjeseca

U toku sanacija udarnih rupa na gradskim saobraćajnicama

Epideemiološka situacija u Brezi

Obavijest: Predizborno plakatiranje na nedozvoljenim mjestima će biti sankcionisano

Općina Centar vodi brigu o penzionisanim uposlenicima

Privreda

Firma Uzun-komerc: Inženjersko-tehnološko čudo sa Faletića

Centar kulture i mladih 55. godišnjicu slavi bogatim programom

Počela druga faza radova na regulaciji dijela Ciganskog potoka

Gotovo polovina budžeta Općine Centar za 2021. godinu je namijenjena za kapitalne projekte

Grad Zenica uložio oko pola miliona KM u rekonstrukciju postojećih i izgradnju novih dječijih i sportskih igrališta

Obilježavamo Globalnu sedmicu poduzetništva 2020.

Započela sanacija saobraćajnice u Ulici Nusreta Šišića Dede