Skaka: Povodom 45. godišnjice pobratimskih odnosa, obnoviti sporazum o saradnji između Sarajeva i Tripolija22.10.2020.

Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka primio je u Vijećnici u nastupnu posjetu otpravnika poslova u Ambasadi Države Libije Al Motasem Bellah Dhawija, te mu poželio uspješan mandat u Bosni i Hercegovini.

Gradonačelnik je podsjetio na dobre i prijateljske odnose između Libije i bivše države, te na pobratimske veze između glavnih gradova, Sarajeva i Tripolija, uspostavljene 1976. godine.

Sagovornici su izrazili želju da se međugradska saradnja unaprijedi, naročito u oblasti privrede.

Skaka je uputio poziv gradonačelniku Tripolija da posjeti Sarajevo naredne godine, kada bi se povodom 45. godišnjice pobratimskih odnosa, ratificirao sporazum o saradnji između dva grada.

Tokom prijema, g. Dhawi je upoznao gradonačelnika Skaku sa aktuelnom političkom situacijom u Libiji kao i sa mjerama koje ta država poduzima u borbi za sprječavanje širenja pandemije koronavirusa.

Abdulah Skaka

Sarajevo

Ostani kući, budi odgovoran

Postavljena raskošna jelka ispred Vijećnice: Dekoracije kao simbol nade