Nakon Centra za zdravo starenje na Ilidži i Centar za djecu s poteškoćama u razvoju09.10.2020.

U općina Ilidža počinje izgradnja savremenog Centra za djecu sa poteškoćama u razvoju

Nakon provedenog postupka eksproprijacije i rješenih imovinsko-pravnih odnosa, 9. oktobra 2020. u Općini Ilidža  potpisan je  Sporazum o plaćanju naknade za eksproprisano zemljište, a čiji je vlasnik JU Djeca Sarajeva.  Sporazum su potpisali  ovlašteni zastupnik JU Djeca Sarajeva  Sanel Nezirić i zamjenik pravobranioca Općine Ilidža Emina Musić. Vrijednost eksproprisanog zemljišta iznosi  345.747,50 KM i isti će se isplatiti iz Budžeta Općine Ilidža.

Ovim su se stekli svi neophodni uvjeti da se pristupi i konkretnoj izgradnji ovako značajnog centra koji će sigurno doprinijeti lakšoj svakodnevnici i rješavanju problema sa kojima se susreću djeca sa poteškoćama u razvoju, ali i njihovi roditelji.Centar će biti sagrađen u skladu sa najvećim standardima i prostirat će se na površini od 1401 metar kvadratni. Izgradnja centra je planirana u ulci Josipa Slavenskog bbm naselje Pejton (neposredna blizina Osnovne muzičke škole).

Nermin Muzur

Ilidža

Obilazak radova rekonstrukcije Vrtića "Bulbul" na Bistriku

Starčevica: Nova dvorana u funkciji narednog mjeseca