Čišćenje šikare na lokalitetu Otoka - Meander09.10.2020.

Iako je privatno vlasništvo, Općina uz saglasnost vlasnika vrši čišćenje šikare na lokalitetu Otoka - Meander

Općina Novi Grad Sarajevo uz saglasnost vlasnika parcele, započela je čišćenje i uklanjanje šikare na lokalitetu Otoka – Meander, koja je duži vremenski period bila zapuštena i narušavala izgled ovog dijela Novog Grada.

Čišćenje i uređenje vrše uposlenici JP „Lokom“, zapuštena površina u neposrednoj blizini stambeno-poslovnog objekta, bila je zarasla grmljem i drugim niskim rastinjem, u kojem su se skrivali narkomani i druge osobe sklone činjenju prekršaja i krivičnih djela i migranti, a služila je i za bacanje smeća i okupljanje pasa lutalica.

Stanovnici obližnjeg stambenog objekta primijetili su i glodare i gmizavce, te su se obraćali za pomoć Savjetu MZ „Otoka“. Stoga Općina, iako se radi o privatnom vlasništvu, radi na tome da se ovaj dio Novog Grada očisti i uredi, kako više ne bi bio mjesto za narkomane, beskućnike i napuštene životinje.

Inicijativa da se ovaj prostor uredi i očisti usvojena je na 26. sjednici vijeća, 18.07. 2019. godine, nakon čega su nadležne općinske službe poduzele aktivnosti na pronalasku vlasnika parcele i dobijanju saglasnosti za ulazak u privatni posjed i njegovo čišćenje.

Nedavno su na ovom lokalitetu, s obje strane VII transverzale izgrađene pješačke staze sa zelenim pojasima, u kojima su zasađeni drvoredi od po 20 stabala.

Semir Efendić

Novi Grad Sarajevo

Uređenje vodotoka II kategorije

Grad želi dogovor oko održavanja dijelova regionalnih cesta koje prolaze kroz Zenicu