Joel Bouzou i Didier Drogba poslali čestitku gradonačelniku Skaki povodom otvaranja Olimpijskog muzeja08.10.2020.

Joel Bouzou i Didier Drogba, čelnici organizacije Mir i sport, zahvalili su se gradonačelniku Sarajeva Abdulahu Skaki na pozivu da prisustvuju na otvorenju Olimpijskog muzeja u Sarajevu.

Iris Vlachoutsicos iz organizacije Mir i sport, čije je sjedište u Monaku, čestitala je u ime Bouzoua i Drogbe na otvaranju Olimpijskog muzeja u Sarajevu i uputila srdačne pozdrave.

"Kako smo poziv dobili vrlo kasno, nažalost nismo imali dovoljno vremena za pripremu za sudjelovanje u ovom vrlo važnom događaju u Bosni i Hercegovini", istakla je Vlachoutsicos.

U organizaciji Mir i sport smatraju da će Olimpijski muzej u Sarajevu biti još jedan alat za prenošenje vrijednosti sporta mladima Bosne i Hercegovine.

"Svjesni smo da je grad Sarajevo vrlo aktivan u promicanju sporta kao alata za društveni razvoj i mir, što pokazuje inicijativa koja je osvojila nagradu za Mir i sport 2019. godine", stoji u pismu Vlachoutsicos.

Raduju se, kako navode, saradnji sa Gradom Sarajevo u bliskoj budućnosti.

Abdulah Skaka

Sarajevo

Rezervisane ulaznice za predstave u Centru kulture i mladih

U Tuzli postavljena izložba plakata „Tolerancija“, autora Mirka Ilića