Izdvajanja za sport u 2019.g.02.10.2020.

U 2019. GODINI ZA RAD SPORTSKIH KLUBOVA I UDRUŽENJA OPĆINA VOGOŠĆA IZDVOJILA 278.637 KM

Na jednoj od sjednica Općinskog vijeća Vogošća prezentovana je informacija o radu sportskih i ostalih udruženja koja se finansiraju iz Budžeta Općine Vogošća u 2019. godini. Prema podacima, na području Općine Vogošća registrovano je 31 sportsko udruženje, 4 omladinska i 30 ostalih. U oblasti sporta primat je stavljen na razvojni sport sa akcentom na masovnost.

Udruženja u skladu sa Ugovorima koji se potpisuju svake godine redovno pravdaju sredstva namjenski doznačena iz Budžeta Općine Vogošća.

Edin Smajić

Vogošća

Edukativnim predavanjem za osnovce obilježen 15.oktobar – Dan bijelog štapa

Prijem viceprvaka svijeta Adnana Alagića u Općini Konjic