Gradonačelnik Kasumović sa glumcem Muharemovićem: Podrška projektu „Putevi heroja“29.03.2021.

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović upriličio je danas prijem za Nusmira Muharemovića, glumca, producenta i predsjednika "Studio Teatra". Tema razgovora bio je projekat "Putevi heroja", koji je podržan u programu „Creative Europe“.

Govoreći o ovom značajnom poduhvatu, Muharemović je istakao kako se radi o projektu koji je od 300 aplikacija ušao među 13 koje će biti podržane u programu kulturne saradnje, a trebao bi početi u februaru naredne godine.

Gradonačelnik Kasumović obećao je tom prilikom kako će Grad Zenica sa njim na čelu, kako je to slučaj i sa drugim projektima iz svih segmenata pa tako i kulture, dati svesrdnu podršku.

„Grad je spreman pomoći i sufinansirati projekt. Pomažemo sve kvalitetnije sadržaje, tako da neće biti izuzetak ni sa ovim. Imate moju apsolutnu podršku i drago mi je da ćemo biti dio pozitivne priče posebno u vremenu pandemije kada je sve zaustavljeno“, rekao je gradonačelnik Kasumović.

Inače, budžet kompletnog projekta „Putevi heroja“ iznosi 395.000 eura, a iznos koji će dobiti „Studio Teatar“ je 44.097 eura. Kao i svaki projekt podržan od strane „Creative Europe“ i ovaj zahtijeva sufinansiranje od strane resornog ministarstva, lokalne zajednice ili neki drugih prihoda. Iznos sredstava koje treba obezbijediti „Studio Teatar“ je 10.086 eura.

Fuad Kasumović

Zenica

Maglajska biblioteka

Vrijedna izdvajanja Grada za projekte iz oblasti kulture i organizacije CD