Dječiji park u ulici Kemala Kapetanovića 25 u blizini vrtića „Mašnica“ u potpuno novom izdanju14.12.2020.

Završeni radovi na rekonstrukciji dječijeg igrališta u ulici Kemala Kapetanovića 25.

Na području Općine Novo Sarajevo završeni su radovi na rekonstrukciji dječijeg igrališta u ulici Kemala Kapetanovića 25 u blizini vrtića „Mašnica“.

Radovi su podrazumijevali postavljanje gumene podloge na cijeloj površini igrališta, te ugradnju nove opreme za igru. Svi ugrađeni rekviziti posjeduju certifikate po evropskim normama, a igralište je namijenjeno za djecu do šest godina.

U narednom periodu planirana je i sanacija pješačkih staza koje će povezati prilaz igralištu sa Vilsonovog šetališta.

U okviru radova na ugradnji i nabavci opreme za dječija i sportska igrališta na području Općine Novo Sarajevo za 2020. godinu izvršena je sanacija pet igrališta i to: u ulici Džemala Bijedića 17, zatim na Sportskom igralištu u ulici Džemala Bijedića bb, u fitnes parku kod Centra za zdravo starenje Čengić Vila, te na igralištu u ulici Ferde Hauptmana 36 u blizini vrtića „Kekec“.

Za ove namjene Općina Novo Sarajevo izdvojila je oko 57.000 KM. Izvođač radova je „Babel“ d.o.o. Sarajevo.

Novootvoreni dječiji park u petak, 11. decembra ove godine obišao je načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo sa saradnicima.

Hasan Tanović

Novo Sarajevo

Epideemiološka situacija u Brezi

Regulisanje rada trgovinskih, zanatskih i drugih objekata i službi