Kik – boks klub “Tigar” Gacko: Dva zlata i jedna bronza na Prvenstvu RS20.10.2020.

Na Prvenstvo Republike Srpske u kik – boksu učestvovali su takmičari iz Srbije, Crne Gore i BiH sa 92 takmičara iz 24 kluba.

Sport

Otvoreno Prvenstvo Republike Srpske u kik – boksu održano je u subotu, 17. oktobra u Trebinju u organizaciji KBS RS i KBK “Leotar” iz Trebinja.

Kik – boks klub “Tigar” Gacko nastupio je sa tri takmičara. Matej Mučibabić je osvojio prvo mjesto u disciplini “lou kik” kao stariji kadet, u kategoriji do 54 kg, iako je po godinama mlađi, pobjedivši u finalu aktuelnog prvaka Srbije. Tamara Mučibabić je osvojila prvo mjesto u disciplini “lou kik” kao starija kadetkinja +65kg, dok je Andrija Govedarica osvojio treće mjesto kao stariji kadet do 71kg.

Predsjednik KBS RS i trener kik – boks kluba “Tigar” Gacko, Veselin Đuričić rekao je da su nakon duže pauze zbog korona virusa takmičari sa radošću dočekali ovo takmičenje gdje su pokazali veoma dobru fizičku i tehničku spremnost na ringu i tatamiju i osvojili medalje u raznim kategorijama. “Organizator je dvoranu pripremio sa odličnim ringom i tatamijem i organizovao mjerenje temperature za sve koji su ulazili u dvoranu i poštovao preporuke Instituta za zdravstvo Republike Srpske. Sudijska organizacija je bila na svom nivou bez ijedne primjedbe na suđenje”, istakao je Đuričić.

Ognjen Milinković

Gacko

Sport

Deveti turnir u odbojci za žene "Ilidža Volleyball Cup 2020"