Općina će finansijski podržati Olimpijski muzej u Sarajevu i galeriju „Preporod“16.10.2020.

Načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić ugostio je u četvrtak, 15. oktobra 2020. godine direktora Olimpijskog muzeja u Sarajevu Edina Numankadića i istaknutu bh. umjetnicu Mirsadu Baljić.

Na sastanku je između ostalog razgovarano o radu Olimpijskog muzeja u Sarajevu i galerije „Preporod“, ali i o podršci Općine Centar kulturi i institucijama kulture.

Načelnik Ajnadžić naglasio je da iako nema nadležnosti u oblasti kulture Općina Centar Sarajevo svake godine izdvaja sve više sredstava iz svog budžeta za razvoj i promoviranje aktivnosti u ovoj važnoj društvenoj djelatnosti.

-U skladu sa mogućnostima, iz budžeta ćemo izdvojiti sredstva u cilju podrške radu Olimpijskom muzeju u Sarajevu i galeriji „Preporod“, istakao je Ajandžić.

Numankadić i Baljić izrazili su zahvalnost načelniku Ajnadžiću i Općini Centar na podršci, koja im, kako su naveli, mnogo znači.

Nedžad Ajnadzić

Centar

U Olimpijskom muzeju Sarajevo počela dvodnevna radionica za mlade

Online prezentacija za start up ideje