Općina Hadžići pomogla Košarkaški savez BiH sa 5.000 KM11.10.2020.

Direktor košarkaške reprezentacije BIH, Samir Avdić, posjetio je Općinu Hadžići gdje je načelniku Hamdi Ejuboviću u znak zahvalnosti za podršku uručio dres reprezentacije

Sport

S prvim danima 2020. godine košarkaška selekcija BiH je dobila direktora reprezentacije. Riječ je o Samiru Avdiću, legendarnom kapitenu našeg nacionalnog tima i višestrukom učesniku evropskih prvenstava, koji je tokom bogate karijere nastupao u najjačim ligama Starog kontinenta. Bivši as Bosne, Unicaje i Tofasa posjetio je Općinu Hadžići gdje je načelniku Hamdi Ejuboviću u znak zahvalnosti za podršku uručio dres reprezentacije.

“ Sve općine Kantona Sarajevo su pomogle realizaciju projekta kvalifikacijskog perioda u novembru gdje muška i ženska reprezentacija igraju svoje utakmice. Koristim priliku da se zahvalim načelniku Ejuboviću i kompletnoj lokalnoj zajednici u ime Košarkaškog saveza BiH što su prepoznali naš rad i što učestvuju u realizaciji ovog vrlo važnog projekta kako za žensku tako i za mušku reprezentaciju”, kazao je Avdić.

Općina Hadžići pomogla je Košarkaški savez BiH sa 5.000 KM.

“Uvijek smo podržavali dobre ideje i dobre projekte, a sa velikim zadovoljstvom pomažemo sport, pogotovo vrhunski koji nas predstavlja u svijetu. Žao mi je što finansiranje reprezentacije nije riješeno na državnom nivou”, istakao je Ejubović.

Podsjećanja radi Bosna i Hercegovina se u kvalifikacijama za kontinentalna prvenstva u novembru 2020. i februaru 2021. godine nalazi u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom. Nakon dva odigrana kola naši košarkaši imaju polovičan učinak, pobjedu nad Latvijom i poraz od Grčke.

Hamdo Ejubović

Hadžići

Sport

Deveti turnir u odbojci za žene "Ilidža Volleyball Cup 2020"

Mališani sa Džananom Musom otvorili novo igralište u Pionirskoj dolini

Potpisan ugovor između Općine Ilijaš i KSBIH

Kik – boks klub “Tigar” Gacko: Dva zlata i jedna bronza na Prvenstvu RS

Dani berbe grožđa u Brotnju

Dodijeljena jednokratna novčana pomoć za 57 RVI sa područja Općine Novo Sarajevo

Radovi u Sedrenik čikmi: Asfaltirano oko 300 metara makadamskog dijela

Toplice: Počela montaža konstrukcije mosta

Online prezentacija za start up ideje

Kultura, obrazovanje

Obezbijeđena dezinfekcioma sredstva za škole

Početak radova na Prvoj transverzali u Ulici Halida Kajtaza

Izdvajanja za sport u 2019.g.