Općina Centar zahtjeva od Ministarstva zdravstva KS izmještanje Zavod za bolesti ovisnosti sa Gorice08.10.2020.

Stanovnici općine Centar, tačnije MZ „Gorica“ već duže vremena traže da se JU Zavod za bolesti ovisnosti KS izmjesti sa područja ove mjesne zajednice, a s obzirom na navedene zahtjeve načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić je naglasio da ova lokalna zajednica razumije stavove stanovnika, te da se već obraćala resornom kantonalnom ministarstvu.

-I Općina Centar je stanovišta da jedan ovakav zavod ne može i ne smije biti smješten u urbanoj sredini, te stoga ponovo upućujemo apel predstavnicima Ministarstva zdravstva KS, u čijoj nadležnosti se nalazi navedena ustanova, da se iznađe adekvatan prostor za dislociranje zavoda. Mi ćemo kao lokalna zajednica, u interesu naših sugrađana, i dalje insistirati prema nadležnima. Spremni smo u okviru svojih nadležnosti i mogućnosti participirati u rješavanju ovog problema, ali glavnu riječ bi trebala voditi kantonalna Vlada, odnosno Ministarstvo zdravstva, naglasio je Ajnadžić.

Nedžad Ajnadzić

Centar

Saradnje u oblasti komunalnih djelatnosti

Grad Sarajevo osigurao nesmetan saobraćaj: U funkciji druga cijev tunela Ciglane