Otvoren Sajam inovacija i novih tehnologija26.09.2020.

U Prijedoru je danas otvoren cjelodnevni Sajam inovacija i novih tehnologija, koji je pod pokroviteljstvom grada organizovao Banjalučki koledž / BLC /.

Gradonačelnik Prijedora Milenko Đaković istakao je na otvaranju sajma da grad Prijedor ima mnogo mladih inovatora, kako osnivača, tako i učenika Mašinske i Elektrotehničke škole.
"Zbog toga je bilo opravdano prihvatiti organizaciju ovakvog sajma, jer je ovo način da podstaknemo mlade ljude da se bave inovacijama i da to rade i ubuduće", rekao je Đaković.
Dodao je da moderno doba zahtijeva sve više i više inovacija u novim tehnologijama koje se danas koriste.
"Takođe moramo ići u korak sa modernim svetom, a imamo i pametne i inteligentne ljude koje treba usmeriti, ali im je takođe potrebna pomoć kako bi mogli aktivno raditi na tome", rekao je Đaković.
Profesor Rajko Macura izjavio je u ime organizatora da je cilj sajma promocija inovacija i savremenih tehnologija i proizvoda koji doprinose povećanju konkurentnosti privrede, razvoju društva i povezivanju obrazovnog sistema sa privredom.
"Cilj nam je bio podržati inovacije djece i mladih, ali i primjenu modernih tehnologija u ekonomiji", rekla je Macura.
Učesnici sajma su prijedorski učenici osnovnih i srednjih škola i inovatori sa banjalučkog koledža / BLC /, kao i kompanije "Kromeks", "Istkod". "Mediamarket" i Razvojna agencija "Preda".

Dalibor Pavlović

Prijedor

Izdvajanja za sport u 2019.g.

Donosimo pozitivnu priču iz Busovače

Podjela školske opreme

Općina Stari Grad nagradila i otkupila 20 najljepših učeničkih likovnih radova

Izgradnja zgrade i pristupnog puta OŠ 'Mula Mustafa