Završeno asfaltiranje dionice puta u Mjesnoj zajednici Podgajevi09.12.2020.

Ukupna finansijska vrijednost ovog projekta je 35.000,00 KM, a finansirano je iz Budžeta Grada Živinice.

U okviru projekata putne infrastrukture koji se aktivno realizuju na području Grada Živinice završeni su radovi na rekonstrukciji i asfaltiranju dionice puta na području Mjesne zajednice Podgajevi, a radi se o dionici puta iznad Džebarske džamije koji vodi prema Zelenici.

Dakle, kako bi se omogućilo sigurnije kretanje vozila, te stvorili pogodniji uslovi za život građana, na ovom području urađena je kvalitetna putna dionica u dužini od 300 metara, na koju se duže vremena čekalo, te će se u narednom periodu, na ovakav način raditi i nastavak ovog puta.

Izvođač radova je živinička firma „HiH“ d.o.o.

Kako je kazao gradonačelnik Kamenjaković, Grad Živinice je po prvi put u suficitu, a Budžet Grada Živinice je stabilan, što daje mogućnost da se realizuju svi planirani projekti u Budžetu, a rekonstrukcijom ove dionice puta poboljšat će se kvalitet življenja naših građana.

Samir Kamenjaković

Živinice

U toku sanacija udarnih rupa na gradskim saobraćajnicama

„Za zeleniju i održiviju budućnost“