Rezervisane ulaznice za predstave u Centru kulture i mladih09.12.2020.

Na sceni Javne ustanove „Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo“ u Jelićevoj ulici u srijedu 9. decembra 2020. godine sa početkom u 18 sati biće odigrana dječija predstava “Snježna kraljica”.

U baletskoj predstavi, rađenoj u produkciji Centra kulture i mladih, igraju polaznici škole klasičnog baleta ovog Centra, koju vodi umjetnički rukovodilac Brižita Karabašić.

Osim ove dječije baletne predstave kao poklon našim sugrađanima povodom 55. godina od osnivanja Javne ustanove „Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo“, tokom mjeseca decembra biće također izvedene i dječija predstava „Braco i seka u začaranoj šumi“ ( 16. decembar u 19 sati), izložba fotografija i koncert u čast velike interpretatorke sevdalinke Zehre Deović (17. decembar 19 sati).

Predstava „Prah“ je na repertoaru na sceni u Jelićevoj 18. decembra sa početkom u 19.30 sati, dok je „Čorba od kanarinca“ na repertoaru 19. decembra također u 19.30 sati.

Novogodišnji multimedijalni performans na kome će nastupiti polaznici škola i kurseva JU „Centar kulture i mladih“ će biti izveden 23. decembra sa početkom u 18 sati. Hit komedija „Bosanski lonac“ je na repertoaru 26. decembra u 19.30 sati, dok je za kraj godine planiran koncert „Sarajevo Big Band“ (27. decembar u 19.30 sati).

Za sve navedene predstave besplatne ulaznice su već rezervisane, a jedino je preostao dio ulaznica za izložbu i koncert u čast Zehre Deović.

Rezervaciju ulaznica je moguće obaviti putem broja telefona 033/232-594 ili putem web stranice: centarkulture.ba. Ulaznice je moguće preuzeti u prostorijama Centar kulture i mladih u Ulici Jelića 1.

Srđan Mandić

Centar

Kulturna baština

Čestitka gradonačelnika povodom Svjetskog dana učitelja