Uplaćene jednokratne novčane pomoći za 26 porodilja iz Centra04.12.2020.

U ovogodišnjem budžetu Općine Centar za jednokratne novčane pomoći porodiljama obezbijeđeno je 100.000 KM.

Donacije

Ovom prilikom je ukupno uplaćeno 7.600 KM, od čega je 11 porodilja koje su postale majke po prvi put dobilo po 200 KM, 8 porodilja je dobilo po 300 KM za rođenje drugog djeteta, dok je za njih pet uplaćeno po 400 KM po osnovu rođenja trećeg i svakog narednog djeteta. Ovom prilikom je na bankovne račune dvije porodilje uplaćeno po 500 KM za rođenje blizanaca.

Ovaj projekat Općina Centar realizuje od 2013. godine sa ciljem poboljšanja nataliteta na području ove lokalne zajednice i šire i ujedno predstavlja finansijsku podršku porodicama za opremanje novorođenčadi. U ovogodišnjem budžetu Općine Centar za jednokratne novčane pomoći porodiljama obezbijeđeno je 100.000 KM, te dodatnih 20.000 KM za nabavku higijenskih paketa za porodilje.

Srđan Mandić

Centar

Donacije

Veterinarskom fakultetu u Sarajevu donirano vozilo za prevoz životinja