Uskoro završetak radova na izgradnji stajališta u Ulici Patriotske lige05.11.2020.

Budući da je frekvencija saobraćaja u Ulici Patriotske lige koji se odvija u dvije kolovozne trake izuzetno velika, naročito u jutarnjim satima, izgradnja stajališta za vozila javnog gradskog prevoza umnogome će doprinijeti smanjenju gužve, ali i olakšati odvijanje javnog gradskog prevoza.

Ranije su vozila javnog prevoza koja saobraćaju navedenom ulicom kao stajalište koristila kolovozne trake, te na taj način stvarala gužvu u saobraćaju i onemogućavala nesmetan prolaz drugih učesnika u saobraćaju. Finansijer projekta je Općina Centar u čijem ovogodišnjem budžetu za ovu namjenu je izdvojen iznos od 182.368 KM.

Za nadzor projekta angažovana je firma „Energoinvest“ d.d. Sarajevo. Podsjećamo, Općina Centar i Direkcija za puteve Kantona Sarajevo finansirali su rekonstrukciju kompletne Ulice Patriotske lige za šta je izdvojeno oko 740.000 KM.

Srđan Mandić

Centar

Grad Tuzla u još jednom projektu energetske efikasnosti, uskoro zamjena postojećih sijalica sa LED rasvjetnim tijelima

Asfaltiranje ulice Mraovac