Prijem za članove Beogradskog omladinskog narodnog orkestra BONO i maestra Slavka Mitrovića16.10.2020.

Gradonačelnik Prijedora Milenko Đaković organizovao je prijem za Udruženje za očuvanje tradicije Prijedor i predstavnike Beogradskog omladinskog narodnog orkestra Radio-televizije Srbije i maestra Slavka Mitrovića Caleta, koji rukovodi ovim orkestrom.

Povod prijema bilo je gostovanje ovog orkestra u Prijedoru i koncert koji je održan u okviru manfiestacije " Miholjsko ljeto", a kojom ovo prijedorsko udruženje obilježava svoju krsnu slavu.
Gradonačelnik je ovom prilikom izjavio da grad Prijedor slovi za sredinu izuzetno bogatu umjetnošću, grad je slikara i rodno mjesto mnogih umjetnika. On se zahvalio umjetnicima iz Beograda koji su i u doba pandemije virusa korona došli u naš grad i održali koncert i time uveličali miholjske svečanosti Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor.
Predsjednik Udruženja Željko Šormaz izjavio je da je koncert bio kruna ovih svečanosti i zahvalio se gradonačelniku i Gradskoj upravi Prijedor, koji su obezbijedili finansijska sredstva za ovaj koncert koji je održan po epidemiološkim propisima.
Inače, on je nakon koncerta Slavku Mitroviću Caletu uručio člansku kartu počasnog člana Udruženja.
" Po drugi put sam ovdje i veliko nam je zadovoljstvo bilo da sviramo za vas pokušavajući sve vreme i ovde i u Beogradu promovišeo instrumentalnu muziku Balkana pa i šire sa bogatim aranžmanima. Imamo nekakvu misiju da se bavimo edukacijom i da ljude naučimo da slušaju ono što je dobro", rekao je Mitrović.
Nakon prijema, u Muzičkoj školi "Savo Balaban" održan je masterklas harmonike, na kojem je maestro Mitrović svoje sviračko znanje i iskustvo podijelio sa mladim i afirmisanim prijedorskim harmonikašima.
Organizator manifestacije "Miholjsko ljeto", koja je počela predavanjem " Odužimo dug" je Udruženje za očuvanje tradicije Prijedor.Pokrovitelj je bio grad Prijedor, a saorganizatori Kolo srpskih sestara, kulturno-umjetnička društva "Kozara" i "Milan Egić", Muzička škola "Savo Balaban" i Radio-klub "Kozara".

Milenko Đaković

Prijedor

Turistička organizacija opštine Bileća ugostila grupu novinara iz BIH

Radio klubu „Novo Sarajevo-E73ENS“ uručena radioamaterska oprema za komunikaciju