Prijava jesenske sjetve09.10.2020.

Općina Kladanj raspisala javni poziv za prijavu jesenske sjetve

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva objavilo je javni poziv za prikupljanje prijava za poticanje jesenske sjetve u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2020.godinu i formiranje preliminarne liste potencijalnih korisnika poticaja za jesenju sjetvu ( pšenica, raž i ječam).

Kako bi općina Kladanj pripremila preliminarnu listu poljoprivrednih proizvođača za Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, pozivaju se svi poljoprivredni proizvođači koji su upisani u registar poljoprivrednih gazdinstava i klijenata da prijave jesenju sjetvu na propisanom obrascu. Sufinansiranje jesenske sjetve odnosi se za nabavku sjemena, mineralnih gnojiva i zaštitnih sredstava za proizvodnju pšenice, raži i ječma.

Visina iznosa podrške za programe pokretanja proizvodnje, poticanja jesenje sjetve zavisi od iznosa sufinansiranja prihvatljivih troškova od strane klijenta - lokalne zajednice a maksimalno do 1.000,00 KM po krajnjem korisniku (poljoprivrednom proizvođaču).

Prijave na javni poziv primaju se do 13.10.2020.godine na propisanom obrascu koji se može preuzeti u šalter Sali Općine Kladanj i na web stranici. Uz prijavu je obavezno dostaviti fiskalni račun o nabavci sjemena, mineralnih gnojiva i zaštitnih sredstava.

Jusuf Čavkunović

Kladanj

Podrška poljoprivredno - prehrambenom sektoru

Poticaji za poljoprivredu