Vodovodna mreža02.10.2020.

Rekonstrukcija vodovodne mreže u Miljevini

Općina Foča obezbijedila je novi projekat rekonstrukcije vodovodne mreže u Miljevini, koji je sastavni dio druge faze rekonstrukcije vodovoda.

Međunarodni tim stručnjaka izvršio je reviziju i prihvatio naš projekat za koji je Europska investicijska banka osigurala 277.000 eura bespovratnih sredstava.

U okviru ovog projekta biće realizovana rekonstrukcija kompletne vodovodne mreže u naselju Miljevina, koja će građanima tog naselja obezbediti uredno snabdevanje pijaćom vodom.

Nakon rekonstrukcije izvora Krupica dotok vode u naselje se povećao, ali zbog dotrajale sekundarne mreže u naselju gubici vode su veliki, što će ovom investicijom konačno biti riješeno.

S obzirom da se radi o projektu koji se finansira iz evropskih fondova, tender za izbor izvođača radova, koji će opština raspisati ovih dana, bit će međunarodnog karaktera, što znači da će biti otvoren 60 dana.

Radovi na realizaciji rekonstrukcije vodovoda u Miljevini započet će na proljeće naredne godine.

Radisav Mašić

Foča RS

Sanirana ulica Halilbašića na Kovačima

Nastavak realizacije projekta proširenja kanalizacione mreže